Większość użytkowników programu NVivo (ok. 60%) wykonuje własną transkrypcję poświęcając cenny czas, który mógłby zostać przeznaczony na analizę danych czy badania. NVivo Transcription umożliwia automatyczną transkrypcję przesłanych pilków audio, również w języku polskim. Narzędzie to pozwala zaoszczędzić czas i w łatwy sposób skorzystać z najnowszych technologii.

Wystarczą trzy proste kroki, aby skorzystać z nowej usługi NVivo:

1. Udostępnienie pliku audio

Przekazujemy wybrany plik audio do platformy online za pośrednictwem komputera lub innego urządzenia mobilnego z systemem Windows czy Mac (dostępne formaty plików to .MP3, .FLAC, .M4A, .WAV). NVivo Transcription obsługuje pliki w 29 językach, w tym polskim. Wszystkie dane są szyfrowane podczas przesyłania i przechowywania.2. Automatyczna transkrypcja

NVivo Transcription korzysta z najnowocześniejszych technologii automatyzacji, które umożliwiają dosłowną transkrypcję przesłanego pliku audio w niezwykle krótkim czasie. Dobra jakość dźwięku zapewnia 90% dokładność transkrybowanego dokumentu.

3. Edycja i wprowadzanie poprawek

Funkcja łatwego w obsłudze edytora pozwala na szybkie wprowadzenie poprawek, oznaczanie rozmówców czy wprowadzanie notatek, także w trakcie odtwarzania pliku. Gotowy dokument może zostać zaimportowany bezpośrednio do programu NVivo 12 lub wyeksportowany i użyty w innym programie.

Najlepszą metodą przetestowania NVivo transcription jest skorzystanie z darmowej 15 minutowej wersji dostępnej na stronie myNVivo

W celu korzystania z usługi po wykorzystaniu bezpłatnej wersji, należy wykupić dostęp na określony czas za pośrednictwem firmy GAMBIT.